26 Ekim 2010 Salı

Messenger Şifre Değiştirme

Aslında çoğu kişi için kolay olan bir uygulama, belki bazıları bu yazıyı okurken içinden gülecekler ancak acemi kullanıcılar için oldukca zor olan bu işlemleri anlatmakta fayda var diye düşünüyorum, burda kısaca msn şifre değiştirme işleminden bahsedeceğiz.

Öncelikle hotmail.com adresine girilir yada Msniniz zaten açıksa posta kutusu açılır.
Daha sonra açılan sayfada sağ üst kısımda Seçenekler bölümü tıklandıktan sonra alta doğru açılan menüde Diğer Seçenekler sekmesi tıklanır.

Önümüze gelen yeni sayfada bir çok bilgi yer alıyor, bizim işlem yapacağımız yer ise sayfanın girişinde hemen gözümüze çarpan Hesabınızı yönetme bölümü. Bu bölümün hemen 1 satı altındaki Hesap ayrıntıları (parola, diğer adlar, saat dilimi)   seçeneği tıklandıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran gelir.


Siyah kare içersine alınmış yerdeki, yani Parola kısmına karşılık gelen yerdeki  Değiştir linkine tıklanır.


Bu bölümde Eski parola yazan yazan kısma, eski parolanızı yazdıktan sonra, yeni parola ve yeni parola onaylama kutularına aynı şifreyi ( yeni belirleyeceğiniz şifre ) yazarak kaydet tuşuna basın ve artık yeni parolanız aktif, güle güle kullanın :)

Aşağıdaki Yazılarda İlgilinizi Çekebilir

1 yorum:

  1. Facebook Saat Dilimi Değiştirme – Nasıl Yapılır?
    https://www.dogushan.com/facebook-saat-dilimi-degistirme-nasil-yapilir/
    Facebook dil değişiklik sorunlarının sıkça görülmesinin dışında, kullanıcıların en fazla karşılaştığı sorunlar arasında saat diliminin otomatik olarak değişmesi işlemi gelmektedir. Yaz ve kış saatine göre otomatik olarak değişebilmekte olan saat dilimleri, aynı zamanda kullanılan cihazın üretilmiş olduğu ülkeye ait olan dilime göre de otomatik olarak değişebilmektedir. Cep telefonu ya da bilgisayar cihazlarında yaşanan bu sorun için saat dilimi değiştirme yöntemlerini kullanarak, kendi ülkemizdeki gerçek saat dilimine sorunsuz olarak uyarlamış olabilirsiniz. Düşünülenin aksine oldukça kolay yöntemler ile saniyeler içerisinde halledilebilen bu sorun, aynı zamanda kurumsal hesaplar içinde kaliteli hizmet sunabilmek adına oldukça önem taşımaktadır.

    YanıtlaSil